B72205S0251K101
Contact Now
B72205S0251K101
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 8.2 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 650 V
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 320 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 55 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 250volts 400A