B72232B0321K001
Contact Now
B72232B0321K001
  • 1
Diameter : 32 mm
Voltage Rating AC : 320 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 25 kA
Surge Energy Rating : 430 J
Clamping Voltage : 840 V
Series : HighE
Voltage Rating DC : 420 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1700 pF