ERZ-E07B391CS
Contact Now
ERZ-E07B391CS
  • 1
Diameter : 9 mm
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2.5 kA
Surge Energy Rating : 53 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 650 V
Series : ERZ-E
Varistor Voltage : 390 VDC
Voltage Rating DC : 320 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 300 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors ERZ-E 7mm 390V Bulk ZNR Surge Absorber