B72205S0750K211
Contact Now
B72205S0750K211
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 75 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 A
Surge Energy Rating : 2.5 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 200 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 120 VDC
Voltage Rating DC : 100 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 210 pF