ERZ-V07D180
Contact Now
ERZ-V07D180
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 11 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 500 A
Surge Energy Rating : 1.1 J
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 36 V
Series : V
Varistor Voltage : 18 VDC
Voltage Rating DC : 14 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 3800 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 18V 250A ZNR SUR ABSORBER 7MM