B72510E0170K062
Contact Now
B72510E0170K062
  • 1
Voltage Rating AC : 17 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 120 A
Surge Energy Rating : 300 mJ
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 46 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 27 VDC
Voltage Rating DC : 22 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 400 pF