BT134W-600D,115
Contact Now
BT134W-600D,115
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Voltage - Off State : 600 V
Series : -
Mfr : WeEn Semiconductors
Supplier Device Package : SC-73
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 1 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.5 V
Operating Temperature : 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 10A, 11A
Package / Case : TO-261-4, TO-261AA
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 10 mA
Base Product Number : BT134
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Description : TRIAC SENS GATE 600V 1A SC73
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BT134W-600D,115
Contact Now
TRIAC Logic - Sensitive Gate 600 V 1 A Surface Mount SC-73